شركت تكنوماشين با دارا بودن تجهیزات تولیدی پیشرفته و همچنین توانایی واردات ادوات هیدرولیک، اقدام به طراحی و ساخت تجهیزات و مجموعه های هیدرولیکی خاص نموده است. این تجهیزات در صنایع نفت و گاز، صنایع خودرو و نیروگاهی مورد استفاده قرار گرفته اند. توان طراحي و توليد انواع مجموعه های هيدروليكي جهت كاربرد در صنايع نفت و گاز، صنايع خودرو و نیروگاهی و آبی وساير صنايع را دارا میباشد .

طراحي مدار هيدروليك
واحد هيدروليك شركت تكنوماشين با دریافت اطلاعات مورد نياز سيستم از جمله نيروي جكها، گشتاور مورد نياز هيدروموتورها، سرعت حركت خطي جك ها، دقت هاي مورد نياز در كنترل حركت، تعداد جك ها و همزماني حركت هاي موردنياز، طول مسير و نوع piping و . . . نسبت به محاسبه كليه پارامترها و المان هاي موثردر كنترل و طراحي انواع مدارهاي هيدروليك اقدام مي نمايد.

طراحی و ساخت پاورپك هيدروليك
پس از طراحی مدار هيدروليك با توجه به فشار ودبی جريان روغن ، نسبت به طراحي، ساخت و ماشينكاري بلوك و زيرشيري (Sub plate) با بهره گیری از ماشين آلات پیشرفته CNC مطابق با استانداردهای مربوطه ( ISO&DIN) اقدام ميگردد.
و سپس طراحي وساخت مخزن هيدروليك و لوله كشي قسمت هاي مختلف مدار در واحد آهنگري و ماشين كاري انجام می شود.
مدار قدرت و كنترل انواع پاورپك ها مطابق استاندارد های معتبر در زمينه ساخت تابلوهاي برق وبا استفاده از انواع تجهيزات الكتريكي و الكترونيكي مرغوب توليد اروپاي غربي متناسب با نياز مدار طراحي و ساخته مي شود.

ساخت جك هاي هيدروليك از 1 تا 2000 تن
شركت تكنوماشين مطابق با تكنولوژي روز دنيا نسبت به طراحي و ساخت انواع جكهاي هيدروليك از 1 تا 2000 تن ، با استفاده از مرغوبترين متریال اقدام مینماید.
در ابتدا واحد طراحی با گرفتن داده های مورد نیاز مشتری از جمله نیرو ،کورس ، سرعت حرکت خطی و… نسبت به طراحی ابعادی ومدلسازی جکها اقدام مي نمايد سپس مدلها توسط نرم افزارهای مهندسی مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفته و پس از بررسی ضرایب اطمینان و منطبق بودن با اصول طراحی عمر دائم نسبت به ساخت اقدام میگردد.
جك هاي ساخت شده در كليه ماشين ها و پرس ها و بالابرهاي ساخته شده در اين شركت نصب گرديده و همچنين جك هاي بسياري نيز مطابق با سفارش مشتري در صنايع نيروگاهي و خودرو تامین شده است که از جمله میتوان به جکهای هیدرولیک با قطر 800 وکورس 1600 میلیمتر مربوط به شير پروانه اي سد مسجد سيلمان اشاره نمود .

سيستم طراحی و ساخت شیر های هیدرولیک
انواع شیر های هیدرولیک با کاربری ویژه در این شرکت طراحی و تولید می شود. همچنین از جمله اقدامات این شرکت، مهندسی معکوس، بهبود طرح و داخلی سازی شیر های هیدرولیک صنایع مختلف که به دلیل وجود محدودیت های وارداتی قابل تامین نیست، می باشد.